m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Dzień Przyjaciół Lasu

 

W Szkole Podstawowej w Bąkowicach jedną z szerokiej gamy edukacji jest edukacja przyrodnicza. Obok planowanych zajęć edukacyjnych w szkole, występuje edukacja w terenie i często organizowana jest ona przy współpracy różnych instytucji. Od dwóch lat nasza szkoła współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Lasu i w ramach tej współpracy zostało powołane do życia szkolne koło przyrodnicze pod nazwą „Muchomorek”.

Zgodnie z zaplanowanymi zadaniami uczestniczyliśmy w różnych akcjach, konkursach i inicjatywach. Pod koniec czerwca wspólnie z Leśnictwem Gola zorganizowaliśmy obchody Dnia Przyjaciół Lasu. Był to rajd rowerowy do Ośrodka Edukacji Leśnej w Karolinowie, w którym uczestniczyło 18 dzieci z klas IV-VI. Jak to w ośrodku edukacji: pierwszym punktem była lekcja w klasie leśnej, gdzie uczniowie prezentowali swoje wiadomości nt. lasu i jego mieszkańców. Po zajęciach edukacyjnych i spacerze po lesie z Panem leśniczym Mariuszem Czechlowskim, upiekliśmy na ognisku kiełbaski. Na koniec wszyscy otrzymaliśmy prezenty od Leśnictwa Gola i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy Panu leśniczemu Mariuszowi Czechlowskiemu za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

 

Andrzej Piwowarczyk

 

wstecz